komolyzene, opera, színház

Nemzeti Filharmonikusok

Magyar est

Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
elmarad
Az előadás időpontja megváltozott.

A 2018. november 29. csütörtökre meghirdetett koncert technikai okok miatt 2019. február 22-én kerül megrendezésre. A megváltott bérletek és jegyek az új időpontra érvényesek.


Jegyárak


Mentse el a programot Google Naptárába!

A hangversenyre Svájcból érkezik hozzánk a fiatal Louis Schwizgebel zongoraművész, akitől Liszt Esz-dúr zongoraversenyét hallhatjuk majd. „Zongorajátéka lírikus tánc, már-már balett hangulatát idézte. Szinte cirógatta a húrokat a kalapácsokkal, kristálytisztán kiemelve az egyes hangok különállását, még a leggyorsabb futamok esetén is.” (Bachtrack, 2017. április)
Veress Sándor (1907-1992) a Bartók utáni magyar zeneszerző-generáció egyik jeles tagja volt; kísérletező kedvű, invenciózus zeneszerző, akinek szintén el kellett hagynia hazáját. Ugyanúgy Erdélyben született, mint Bartók. Az ő emlékére komponálta 1945-ben, kevéssel Bartók halála után Threnos című művét.
Liszt Ferencről ma már az iskolások is tudják (vagy tudniuk kellene), hogy pályáját zongoraművészként kezdte, így ismerte meg egész Európa, és előadóművészből vált zeneszerzővé. Kétféle tevékenységének egységét zongoraversenyei mutatják meg legjobban, hiszen ezeket a műveket nemcsak megírta, hanem játszotta is. Egy Esz-dúr hangnemű versenyműhöz az első vázlatokat még ifjúkorában, 1830 táján vetette papírra, részletesebben azonban csak weimari időszakában kezdte kidolgozni a kompozíciót. Nagy műgonddal és önkritikával dolgozott rajta, az idők során nem kevesebb, mint öt változatot készített. A bemutatóra végül 1855. február 17-én került sor Weimarban: Liszt maga játszotta a zongoraszólamot és a városba látogató Berlioz vezényelt. A mű négy tételnyi anyagot fog össze egyetlen nagy egységgé.
Zenéjével Liszt mindent meg akart mutatni: a természet, a költészet, a történelem, a hit, a filozófia világát. A mindenség zenében való megfogalmazásának ambíciója vezette el a Faust-témához, így született egyik legjelentősebb műve, a Faust-szimfónia.

Rendező: Nemzeti Filharmonikusok

Előadott művek

  • Hamar Zsolt
  • zongora
    Louis Schwizgebel

Parkolási információk

Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.

Biztonságos jegyvásárlás

Felhívjuk kedves Látogatóink figyelmét, hogy a Müpa kizárólag a saját weboldalán és hivatalos jegypénztáraiban megváltott jegyekre tud garanciát vállalni. A kellemetlenségek elkerülése érdekében javasoljuk, hogy előadásainkra, koncertjeinkre a jövőben is a mupa.hu weboldalon keresztül, valamint az Interticket (jegy.hu) országos hálózatában vagy a jegypénztárainkban váltsa meg jegyét.




Ugrás az oldal tetejére