komolyzene, opera, színház

Globális vs. nemzeti kulturális értékek

A Baltikum és Lengyelország 100 éves függetlensége

Kék terem, Előadóterem
  • Európai Hidak 2018: A Baltikum és Lengyelország

Jegyárak


Mentse el a programot Google Naptárába!

Az Európai Hidak rendezvénysorozat idei főszereplői, Lengyelország és a Baltikum államai nemcsak földrajzi elhelyezkedésük, de számos történelmi eseményük okán is kapcsolódnak egymáshoz. E szimpózium függetlenségük centenáriuma alkalmából neves szakemberek közreműködésével mutat be összefüggéseket nemzeti kulturális értékeik és a nagy nemzetközi irányzatok között.
Toomas Siitan észt zeneszerző és muzikológus 2013 óta az Észt Zeneakadémia zenetudományi tanszékének vezetője. Gyakorlott kórusénekes és karvezető, 1994-ben ő alapította meg a Studio Vocale együttest, és ekkor nevezték ki a Haapsalu Régizenei Fesztivál művészeti vezetőjévé. Nemzetközileg elismert Arvo Pärt-kutató. E munkája kapcsán is közel áll az észt nemzeti törekvésekhez, valamint a Pärt stílusát is meghatározó régizenéhez és kortárs irányzatokhoz.
Aiva Rozenberga a Lett Intézet igazgatója. Jelentős tapasztalatokkal rendelkezik az állami adminisztráció, a kommunikáció és a kulturális menedzsment területén; dolgozott a lett miniszterelnök szóvivőjeként és a köztársasági elnök sajtófőnökeként is. Fontos szerepe volt a Riga, Európa kulturális fővárosa 2008-as munkálataiban, valamint vezette a Riga 2014 művészeti tanácsát. Tanácsadóként segítette a 90 éves Lettország jubileumi ünnepségeit szervező csoportot.
Arūnas Gelūnas a vilniusi Művészeti Akadémián szerzett grafikusi diplomát, majd két évig a japán festészetet tanulmányozta. A kaunasi Vytautas Magnus Egyetemen filozófiából doktorált angolul. Pályafutását elméleti szakemberként folytatta, valamint dékán- és rektorhelyettes is volt a Művészeti Akadémia kaunasi intézményében, ahol a grafikai tanszéken művészettörténetet és elméletet tanított. Volt kulturális miniszter, Litvánia UNESCO-nagykövete, jelenleg a litván parlament tagja.
Krzysztof Olendzki történészként végzett a Varsói Egyetemen. Tagja a Lengyel Tudományos Akadémia történeti intézetének és a San Marinó-i Egyetem Főiskolai Kara Történettudományi Tanszékének. Szerkesztette az angol nyelvű nagy lengyel enciklopédiát (Poland: An encyclopedic guide). Számos munka kapcsán szerzett diplomáciai és államigazgatási tapasztalatokat. Jelenleg az Adam Mickiewicz Intézet igazgatója.

Az észt, lett, litván és lengyel nagykövetséggel, valamint a Magyarországi Észt Intézet és Lengyel Intézet Budapesttel együttműködésben.
Az Adam Mickiewicz Intézet nagyvonalú támogatásával, a Polska Music program és a lengyel függetlenség kikiáltásának centenáriumát ünneplő nemzetközi POLSKA 100 programok részeként. A Lengyel Köztársaság Kultúra és Nemzeti Örökség Minisztériumának a NIEPODLEGŁA 2017-2021 többéves program keretében történő finanszírozásában.

Rendező: Müpa
  • Toomas Siitan
  • Aiva Rozenberga
  • Arūnas Gelūnas
  • Krzysztof Olendzki
  • moderátor
    Seres Gerda

Parkolási információk

Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.

Biztonságos jegyvásárlás

Felhívjuk kedves Látogatóink figyelmét, hogy a Müpa kizárólag a saját weboldalán és hivatalos jegypénztáraiban megváltott jegyekre tud garanciát vállalni. A kellemetlenségek elkerülése érdekében javasoljuk, hogy előadásainkra, koncertjeinkre a jövőben is a mupa.hu weboldalon keresztül, valamint az Interticket (jegy.hu) országos hálózatában vagy a jegypénztárainkban váltsa meg jegyét.



Európai Hidak 2018: A Baltikum és Lengyelország


Ugrás az oldal tetejére